W naszym żłobku „Promyczek” dbamy o prawidłowe żywienie dzieci.
Nasza kuchnia serwuje posiłki są różnorodne, smaczne, zdrowe i estetycznie podane. Zapewniamy dietę bogatą w składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju dziecka. Menu jest opracowywane we współpracy z dietetykiem, w oparciu o zalecenia Instytutu Żywienia oraz Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. I co najważniejsze - jest naprawdę świeże i smaczne bowiem prowadzimy własna kuchnię - dysponujemy nowoczesnym i bezpiecznym zapleczem gastronomicznym. Nasze Panie Kucharki posiadają wykształcenie gastronomiczne. Posiłki przygotowane są wyłącznie ze świeżych, najwyższej jakości produktów bez użycia konserwantów i sztucznych "ulepszaczy".

Istnieje możliwość żywienia dzieci, w szczególności tych najmłodszych, w sposób indywidualny. Oznacza to, że pod pewnymi, wcześniej ustalonymi warunkami rodzice mogą dostarczać jedzenie dla swoich pociech – w postaci mleka, kaszek czy słoików z gotowymi pokarmami. Nie ma jednak jakichkolwiek przeszkód by nawet najmłodsze dzieci korzystały z posiłków przygotowanych przez naszą kuchnię. Oczywiście posiłki te są dostosowane do wieku dziecka. Przy zapisywaniu do naszej placówki będziemy indywidualnie omawiać z rodzicami sposób żywienia dziecka.
Pozostałym Maluszkom zapewniamy standardowo pięć posiłków dziennie - śniadanie, przekąska, obiad, podwieczorek oraz II podwieczorek. Istnieje możliwość dostosowania ilości posiłków do czasu pobytu dziecka w żłobku
Istotne jest, że posiłki nie są limitowane, na chętnych zawsze czeka dokładka.
Aktualny jadłospis jest codziennie wywieszany w żłobku na tablicy informacyjnej.
Menu jest ustalane w zależności od pory roku. W przypadku dziecka z alergią pokarmową żłobek może zapewnić dietę eliminacyjną polegającą na wykluczeniu z jadłospisu produktów powodujących alergię.