„Wszystko stygnie: zupka z muszek na wieczornej rosie,
sześć komarów nadziewanych w konwaliowym sosie,
motyl z rożna, przyprawiony gęstym cieniem z lasku,
A na deser – tort z wietrzyka w księżycowym blasku”
J. Tuwim

Okres przedszkolny to czas intensywnego wzrostu i rozwoju dziecka. Prawidłowe żywienie w tym wieku jest jednym z najważniejszych czynników umożliwiającym utrzymanie pełnej sprawności fizycznej i umysłowej. Dlatego niezmiernie ważne jest serwowanie naszym milusińskim zdrowej, domowej kuchni. Każdego dnia zapewniamy przedszkolakom smaczne trzy smaczne posiłki główne i dwie przekąski, które przygotowywane są w naszej kuchni z uwzględnieniem wymagań dietetycznych małego dziecka. Każdy z posiłków tworzony jest głównie na bazie produktów naturalnych o wysokiej jakości i jak najmniej przetworzonych, ponieważ mamy świadomość ich największą wartość odżywczą. Co istotne, jadłospisy układane są według pór roku.

Gotujemy pyszne, domowe dania obiadowe, zupy warzywne, zupy mleczne, kaszki, budynie, naleśniki i wiele innych smakołyków, wśród których każde z dzieci znajdzie coś dla siebie. Stawiamy na zdrową żywność, wprowadzamy stopniowo do wyboru chleb pełnoziarnisty, kasze, brokuły, codzienną porcję świeżych owoców i warzyw oraz jogurty. Dodatek do posiłków stanowią soki owocowe bez konserwantów i kompoty z owoców sezonowych. Do minimum ograniczamy słodycze.

Posiłki nie są limitowane. Zgodnie z filozofią przedszkola, opiekunowie zachęcają dzieci do zjadania wszystkich posiłków, pomagając wszystkim dzieciom, zwłaszcza z grup młodszych. Jednocześnie, nie chcąc zniechęcić dzieci, nie zmuszamy ich do jedzenia.

Jadłospis dzienny znajduje się na tablicy informacyjnej w przedszkolu i jest dostępny dla wszystkich Rodziców.

Próbki naszych posiłków są poddawane badaniom laboratoryjnym wymaganym przez Sanepid. Nasza placówka znajduje się pod stałym nadzorem regionalnej stacji Sanepid, spełniając wszystkie wymogi HACCP.

Istnieje możliwość przygotowywania spersonalizowanych posiłków w przypadku zgłoszenia przez Rodziców zapotrzebowania na indywidualną dietę.
Mile widziane będą wszelkie propozycje i pomysły w sprawie wyżywienia dzieci, więc zapraszamy do podzielenia się nimi z Nami za pośrednictwem poczty elektronicznej.